The Gazette has Romanian fans
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bun venit pe forumul fanilor The GazettE Romania.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum am descoperit The GazettE

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Roxana
Admin
Roxana


Mesaje : 74
Data de inscriere : 07/05/2012
Varsta : 25

Cum am descoperit The GazettE Empty
MesajSubiect: Cum am descoperit The GazettE   Cum am descoperit The GazettE I_icon_minitimeLun Mai 28, 2012 4:38 am

Aici vom scrie cum am descoperit The gazettE si ce am simtit prima oara cand i-am auzit .^^
Abia astept sa vad cum ati descoperit The GazettE!^^


Se pare ca voi incepe eu ...
In primul rand data pe care am descoperit The GazettE este una speciala acesta fiind 10.03.2012 ...cand formatia implinea 10 ani insa eu am aflat asta fix cu o saptamana mai
tarziu . Da stiu nu sunt un fan vechi ..dar asta chiar are importanta? Din punctul meu de vedere nu ...
Ascultam o melodie ..coloana sonora a anime-ului vampire knight , cantecul de inceput de la sezonul unu si in partea dreapta unde se afla recomandarile pe youtube era un cantec numit
" The invisible wall". Ma atras nu stiu ce ...poate titlul ,poate fata lui Ruki ..oricum ceva ma atras . Si am apasat iar cand melodia a inceput am fost putin socata ... nu eram obisnuita cu muzica rock... deoarece in ultimii 5 ani ascultasem doar k-pop ... M-am indragostit pe loc ..acea melodie a intrat adanc in interiorul meu ..a fost o senzatie unica ...a fost sublim si din acel moment am ascultat doar The GazettE .
Ei au devenit mai mult decat speciali pt mine ..sunt persoanele pe care le respect cel mai mult si le consider modele .
Ei eu reusit sa trezeasca in mine emotii pe care credeam ca nu le voi simti niciodata si in acelasi timp mi-au adus multe lucruri si m-am facut sa realizez si mai multe . ^^
Sus In jos
https://thegazette.forumgratuit.ro
YumeMatsumoto
Moderator
Moderator
YumeMatsumoto


Mesaje : 8
Data de inscriere : 26/05/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucharest

Cum am descoperit The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: Cum am descoperit The GazettE   Cum am descoperit The GazettE I_icon_minitimeMier Mai 30, 2012 7:54 am

Pai eu i-am descoperit acum 9 ani ,in vara se fac 10 ani [ si aici este vina unei prietene cele mai bune ,de care depind si acum si pe care o ador ].Desi eram o singuratica pe atunci cele doua lucruri mi-au iesit in cale, prietena mea Myo si The Gazette,care m-au schimbat radical.Smile
Ce am simtit cand i-am ascultat prima data? pai eram la inceput cu ,culatura Japoneza si muzica, pe atunci ascultam numai rock american [ dar mama mi-a interzis asta ] si ce m-am gandit hai sa incerc si altceva ,si a fost o alegere excelenta. Asa am deviat iar Smile) .... pai mi-au placut,si pe parcurs m-au facut sa ii ador cat mai mult ,poate ca aveam o oarecare obsesie l-a inceput dar am realizat ca sunt si ei oameni si trebuie sa ii iubesc pentru ceea ce sunt ,si felul cum canta[ si sa nu fiu o super fana obsedata ]. Poate ca vi se pare ciudat dar, indirect am primit multe incurajari sa incerc cat mai multe ,chiar daca gresesc ma voi ridica si pana intr-un sfarsit voi reusi , asta imi transmit unele melodii ale lor.
De aceea ii pot numi un exemplu in viata ...incercati sa ii intelegeti si atunci chiar daca va va fi greu ,daca muncesti vei reusi la fel ca ei Like a Star @ heaven
Sus In jos
Roxana
Admin
Roxana


Mesaje : 74
Data de inscriere : 07/05/2012
Varsta : 25

Cum am descoperit The GazettE Empty
MesajSubiect:    Cum am descoperit The GazettE I_icon_minitimeMier Mai 30, 2012 8:35 am

Wow ♥ ai fost fana aproape de la inceput ... eu avem 4 ani pe atunci ... stiu , este un sentiment extraordinar cand intelegi cine sunt ei de fapt ... Si eu desi i-am descoperit de putin timp ii consider un examplu si ei mi-au aratat ca lumea pe care eu o credeam moarta inca mai exista si multe altele ...
Sus In jos
https://thegazette.forumgratuit.ro
YumeMatsumoto
Moderator
Moderator
YumeMatsumoto


Mesaje : 8
Data de inscriere : 26/05/2012
Varsta : 30
Localizare : Bucharest

Cum am descoperit The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: Cum am descoperit The GazettE   Cum am descoperit The GazettE I_icon_minitimeJoi Mai 31, 2012 11:33 pm

Este bine daca intelegi si apreciezi un artist dupa cum este el ,nu sa fi obsedat mereu dupa cum arata [gen fanele obsedate care nu prea le da pace]
WE ARE GAZETTE FANS!
Sus In jos
Rukkeo
Traducator
Rukkeo


Mesaje : 25
Data de inscriere : 26/05/2012
Varsta : 27
Localizare : Ploiesti

Cum am descoperit The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: Cum am descoperit The GazettE   Cum am descoperit The GazettE I_icon_minitimeSam Iun 02, 2012 12:08 am

Pai nici eu nu sunt un fan foarte vechi xD Pe cand ma uitam la Kuroshitsuji II,melodia de la inceput mi-a placut extrem extrem de mult! O ascultam mereu,stiu ca intr-o zi cautasem "cine o canta" dar nu gasisem:)) Peste ceva timp,o prietena buna imi spune despre theGazettE si imi daduse is Pv-ul de la Cassis. Atunci,in Pv i-am vazut pentru prima oara,apoi dupa ce se termina melodia ma intrebam "hey,nu cumva am mai auzit vocea asta undeva?" si asa era:))

Oricum ii admir foarte mult,ei imi dau ambitie sa lupt in continuare pentru visul meu,nu mai spun de melodiile superbe de care nu ma pot desparti xD Very Happy
Versuri foarte frumoase,instrumentalele superbe,o voce de neinlocuit,si ca sunt draguti e un bonus;) Razz (nu inteleg obsesia fangirls-urilor in legatura de aspect,poate sa fie cei mai draguti baieti ever,daca nu canta frumos pentru mine n-are nicio valoare) Sa nu mai spun ca ii iubesc ffffffff mult pentru ca pun suflet in orice!



yup greseli gramaticale O.O nu ma luati in seama...e dimineata Smile)))




Edited by Luncy. Fara dublu post. ( >///<)
Sus In jos
Lunacy
Admin
Lunacy


Mesaje : 150
Data de inscriere : 26/05/2012
Varsta : 29
Localizare : Ruki`s house. >:3

Cum am descoperit The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: Cum am descoperit The GazettE   Cum am descoperit The GazettE I_icon_minitimeSam Iun 02, 2012 2:30 am

YumeMatsumoto a scris:
Este bine daca intelegi si apreciezi un artist dupa cum este el ,nu sa fi obsedat mereu dupa cum arata [gen fanele obsedate care nu prea le da pace]
WE ARE GAZETTE FANS!




WE ARE SIXTHGUNS~! :>:3:



Eram la prietena mea acum 3-4 sau 5 ani xD.. Eu ascultam decat rock. Cum nu aveam internet , am rugat`o pe ea sa imi puna cateva melodii rock pe un CD. Ea mi`a pus din greseala si Taion si Guren. Cand am ajuns acasa.. am pus CD`ul. Era seara si stateam in pat xD si ascultam muzica si ma uitam pe geam. xD Cand a inceput Taion , am ramas captivata de vocea lui RUKI. Am tot dat replay la melodie fara sa stiu cine canta xD.. [CD`ul era in casetofon] .. Apoi dupa cateva saptamani am aflat de una singura ca erau The GazettE. (.-_-.)



Sus In jos
http://ameblo.jp/vulgarscream/
Continut sponsorizat





Cum am descoperit The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: Cum am descoperit The GazettE   Cum am descoperit The GazettE I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cum am descoperit The GazettE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The Gazette has Romanian fans :: Discutii-
Mergi direct la: